S. O. S.
Podporované bydlení


plakát ke stažení (PDF)
Ale dříve také azylové bydlení, chráněné bydlení… tento program prošel v minulosti celou řadou změn a zkoušeli jsme mnohá nastavení, jak klienty podporovat, aby měli střechu nad hlavou. Vždy to ale souviselo s jejich úsilím učit se pracovat, snažit se měnit svůj život k lepšímu.

Na několik let se program ustálil s tím, že Projekt Šance platil za klienty 50 % bydlení a zbylou částku si klienti dopláceli sami ze svých výplat. V druhé polovině roku 2011 ale došlo k důležité změně po vyhodnocení všech aspektů – klienti si začali postupně bydlení platit zcela sami. A takhle funguje program až dodnes, protože má na klienty pozitivní vliv a činí je více samostatnějšími a odpovědnějšími sami za sebe.

Může se stát, že klienti si občas na bydlení nevydělají. V tom případě za ně bydlení uhradí Projekt Šance, jsou-li součástí pracovní terapie, s tím, že po malých částkách se jim následně z výplaty daná suma odečítá.

A to platí i pro klienty, kteří do pracovní terapie vstoupí. Prvních 14 dnů, než obdrží první výplatu, dostávají denně 129 Kč, aby si mohli bydlení platit sami.

V roce 2007 tři klienti spojili své odměny a přestěhovali se ze squatu do domečku. Podívejte se.