S. O. S.
Sirotci - Indie
V roce 2016 se na Projekt Šance obrátil Bernard Lainka, který se v Indii snaží pomáhat opuštěným dětem a který je dlouhodobým sponzorem Projektu Šance i ašramu Ramany Maharišiho v Tadpatri, a vyzval nás, abychom indickým dětem pomáhali spolu s ním.

Protože je problém indických sirotků podobný osudům českých „dětí ulice“, které vyrůstají zpravidla bez rodičů, nabídka ke spolupráci nás oslovila a přijali jsme ji.

Před Projektem Šance se na pomoc indickým sirotkům zaměřovali lidé ze sdružení Změň můj osud, kteří k tomu napsali:

Příběhy jednotlivých dětí jsou hodně drsné a smutné. Všechny jsou z extrémně chudých podmínek, z Tadpatri a okolních vesnic. Více než polovina z nich jsou úplní sirotci a zbytek má většinou jednoho rodiče nemocného nebo jinak postiženého. Domov a škola v ašramu jsou pro děti bezpečným přístavem, jsou tam opravdu šťastné. Jsou šťastné i za to, že mohou například pravidelně jíst.

Několik fotografií ze života z ašramu výrazně dokumentuje bezprostřední život dětí, které by se bez lidské a duchovní pomoci potulovaly po ulicích miliardové Indie.
Agendu komunikace se sponzory přebírá Dora Čechova, která se jako dobrovolník bude snažit spolu s Projektem Šance indickým dětem pomáhat.

e-mail: info@sance.info
tel.: + 420 604 259 632 (od 15:00) nebo volejte Pavla Kozlera (mob. + 420 721 270 250)

Sirotci - Indie
Propisky Projektu Šance překročily hranice republiky, dokonce Evropy a díky sponzorovi jsou až v Indii v ašramu Ramany Maharišiho* v Tadpatri. „Naši sirotci je dostali jako dárek při oslavě dne Indické republiky…“ napsali nám. Snad naše propisky udělaly indickým dětem stejnou radost jako oni nám!

* Ašram Ramany Maharišiho v Tadpatri byl založen v roce 1982 na okraji města Tadpatri v indickém státě Andhra Pradéš. Slouží jako bezpečný přístav pro ty, kteří cítí souznění s osobou Ramany Maharišiho, velkého jihoindického mudrce první poloviny 20. století.

Aby si László ověřil, jak v Indii funguje naše pomoc sirotkům a jak nejvhodněji jim z našeho břehu lze pomáhat, přijal nabídku a osobně děti v ašramu navštívil. Často byl během cesty dojat životními příběhy dětí a už teď ví, že tak silné a rozsáhlé téma se mu jedinou návštěvou uzavřít nepodaří…
Chcete pomáhat s námi?
Napište nám na sebe e-mail/adresu. Budeme Vám posílat informace, jak se dětem v ašramu daří, a třeba se k nám připojíte.
info@sance.info

Nebo můžete využít náš kontaktní formulář:
Formulář pro osoby

Jméno a příjmení:

Ulice + č. p.

Město

PSČ


Heslo: Sirotci Indie

E-mail:


Odkud jste se o nás dověděli:


Mobil: (chcete-li zasílat občasné SMS info)


   
Formulář pro firmy

Název firmy:

Ulice + č. p.

Město

PSČ


Heslo: Sirotci Indie

E-mail:


Odkud jste se o nás dověděli:


Mobil: (chcete-li zasílat občasné SMS info)


 


Rozhodnete-li se ašram Ramany Maharshiho v Tadpatri podporovat jednorázově nebo pravidelně, použijte k tomu níže uvedená čísla účtů, jež jsou transparentní:

Účet pro příjem darů v korunách: 115-2391760267/0100

Účet pro příjem darů v eurech: 115-2393370297/0100

www.kb.cz/cs/transparentni-ucty

Děkujeme Vám.


------------

Více informací naleznete na www.SirotciIndie.cz.
(webové stránky projektu připravujeme…)